+4
blizejidalej 7 maja 2016 13:08
W odległości ok. 50 km od Alicante znajduje się miejscowość Torrevieja, a w nim… dwa słone jeziora, w tym jedno o cukierkowej barwie – różowe. Tak, tak, potwierdzamy… jest ono naprawdę różowe!

Laguna Rosa znajduje się na terenie Parku Naturalnego de la Mata w miejscowości Torrevieja. Tuż u wybrzeży morza Śródziemnego na znanym wybrzeżu Costa Blanca (białe wybrzeże) w Hiszpanii. Są to dwa największe słone jeziora w Europie i jedno z kilku na świecie w kolorze różowym :) Podobno ma terapeutyczne właściwości, które zawdzięcza prozdrowotnemu mikroklimatowi m.in. pozytywnie wpływa na organizm w trakcie leczenia chorób płuc, skóry czy stawów.

,


Błoto solankowe zawiera drogocenne składniki takie jak potas, magnez, krzemionka i wiele innych składników mineralnych. Turyści przyjeżdżają w to miejsce aby oddać się terapeutycznym właściwościom kąpieli błotnych… wiele osób przechadzało się brzegiem jeziora wysmarowanych błotkiem. Po wyschnięciu warstwy błota na ciele należy oddać się kąpieli w jeziorze, z uwagi na bardzo duże zasolenie wystarczy się delikatnie położyć a woda relaksacyjnie nas uniesie…

,


Dotrzeć do różowego jeziora nie jest łatwo, kilka razy zbłądziliśmy, gps wprowadzał w błąd i lądowaliśmy w uliczkach z wysokimi murami i eleganckimi domkami lecz bez dostępu do jeziora… Nie należy się poddawać, w końcu nie często można nacieszyć oko widokiem na tafle różu wyjątkowo kontrastującego z błękitem nieba ;)

,


Zapraszam również na bloga: blizejidalej.pl

Dodaj Komentarz